ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
مدیر عامل شرکت شمسا:
تقویت عتبات دانش آموزی و دانشجویی از برنامه‌های امسال شرکت شمسا است

۱۳۹۸/۰۲/۲۸ ۱۰:۰۳:۲۵ - بازدید: ۴۵۶

مصطفی قاسمی؛ مدیرعامل شرکت مرکزی شمسا تقویت عتبات دانش آموزی و دانشجویی را از برنامه‌های امسال شرکت شمسا عنوان کرد و گفت: این شرکت آمادگی دارد روزانه پذیرای حداقل صد کاروان در عراق باشد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب؛ نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با مدیرعامل و چند تن از اعضای هیئت مدیره شرکت شمسا دیدار کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب برنامه ریزی و ارائه بسته‌های متنوع سفر به عتبات عالیات را برای جذب افراد با سلایق مختلف ضروری خواند و لزوم تعامل و همکاری طرف‌های عراقی را در این زمینه یادآور شد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به حدیث «اخدم اخاک فان استخدمک فلا و لا کرامة له» از امام صادق (ع) در مورد خدمتگزاری گفت: خدمت این است که نگفته انسان کاری را انجام دهد و این حدیث به ما می‌آموزد وسایل و امکانات مورد نیاز زائر باید بدون آن که درخواستی مطرح کند، آماده و در اختیارش باشد.

وی افزود: شما مسئولیت مهمی برعهده دارید که در یک طرف آن حق الناس است و سازمان حج و زیارت و شرکت شمسا باید زمینه تحقق آن را فراهم کنند و بعثه هم به وظیفه خود در ارتباط با تامین محتوای فرهنگی و علمی و روحانی و مداح کاروان عمل کند.

حجت الاسلام و المسلمین نواب با تاکید برلزوم ارائه خدمات مناسب به زائران عتبات عالیات، اظهار داشت: معصوم باب الله است و شما دارید به زائر خدمتگزاری می‌کنید تا او را به باب الله برسانید. در این مسیر نباید دغدغه فکری شما سود و زیان باشد، بلکه باید وظیفه خود را درست انجام دهید و خداوند هم به شیوه‌های مختلف به شما کمک و یاری خواهد کرد.

نماینده، ولی فقیه افزود: خدمتی که شما انجام می‌دهید مورد رضایت خدا و رسول خداست، خدمت خود را صادقانه انجام دهید و نسبت به حقوق زائر که با شما قرارداد می‌بندند؛ حساس باشید.

وی در پایان تاکید کرد: بعثه مقام معظم رهبری وظیفه خود می‌داند در خدمت زائران عتبات عالیات و حرمین شریفین باشد و آماده همکاری برای بهینه شدن خدمات رسانی به زائران است.

برپایه این گزارش در ابتدای این دیدار آقای مصطفی قاسمی؛ مدیرعامل شرکت مرکزی دفاتر خدمات زیارتی سراسر ایران (شمسا) با ارائه گزارشی از فعالیت‌های آینده شرکت شمسا، اعلام کرد: این شرکت با تهیه بسته‌های متنوع، استقبال از زائران با فرهنگ‌ها و سلیقه‌های مختلف در سراسر کشور را در دستور کار خود قرار داده است.

قاسمی، تقویت عتبات دانش آموزی و دانشجویی را از برنامه‌های امسال شرکت شمسا عنوان کرد و گفت: این شرکت آمادگی دارد روزانه پذیرای حداقل صد کاروان در عراق باشد.

مدیرعامل شمسا افزود: تلاش داریم با هدف صرفه جویی بیشتر و کاهش هزینه‌های ارزی بخشی از نیازمندی‌های زائر را از داخل تهیه کنیم.

آقای محمد علی متبحری؛ رئیس هیئت مدیره شمسا نیز در این دیدار به مسایل اجرایی این شرکت و مشکل کاروان‌های آزادبر اشاره کرد و ادامه داد: حدود۲۴۰۰دفتر فعال زیارتی در کشور وجود دارد که می‌توانند خدمات مناسب را به زائران و علاقمندان سفر به عتبات عالیات ارائه دهند.

ارسال نظر

نظرات کاربران :

  حمید بیات :

با سلام می خواستم برای عتبات ثبت نام کنم راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  لبیک : سلام ثبت نام عتبات هنوز آغاز نشده است از سایت لبیک و رسانه ها اطلاع رسانی خواهد شد