جشنواره ملی نهج البلاغه دانشگاهیان برگزار می گردد

۱۴۰۲/۱۱/۲۹ ۱۰:۰۸:۳۲

با عنایت به توصیه رهبر معظم انقلاب و احیای نهضت نهج البلاغه در دانشگاهها و با هدف هم نشینی دانشگاهیان با این مصحف شریف، جشنواره ملی نهج البلاغه دانشگاهیان برگزار می گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، با عنایت به توصیه گوهربار رهبر معظم انقلاب و در جهت احیای نهضت نهج البلاغه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور و با هدف اُنس و هم نشینی هر چه بیشتر دانشگاهیان با این مصحف شریف، جشنواره ملی نهج البلاغه دانشگاهیان برگزار می گردد.
داستان رسا به سال ۱۳۷۹ بر می گردد. اولین جشنواره نهج البلاغه دانشگاهیان در این سال همزمان با سال امیرالمومنین(ع) برگزار شده و استقبال خوبی از آن به عمل آمد.این جشنواره به عنوان بهترین برنامه سال انتخاب شد و در تقویم فرهنگی دانشگاهها ثبت شد.
و حالا ۸ امین جشنواره با رویکرد تحقق تمدن نوین اسلامی در پرتو نهج البلاغهو با عنوان رسا در سال جاری برگزار خواهد شد.

محورهای جشنواره:


خانواده

۱. سبک زندگی در نهج‌البلاغه
۲. تربیت فرزند و فرزند آوری در نهج‌البلاغه

دشمن شناسی

۱. دشمن شناسی از نگاه نهج‌البلاغه
۲. استکبار ستیزی و مقاومت در نهج‌البلاغه

آرمانگرایی

۱. مهدویت و انتظار از نگاه نهج‌البلاغه
۲. ایمان و امید از منظر نهج‌البلاغه ۳. مطالبه گری و عدالت خواهی از منظر نهج‌البلاغه ۴. عبودیت

مدیریت و حکمرانی

۱. مدیریت جهادی ۲. مبارزه با فساد از نگاه امام علی(ع) ۳. روحیه جهادی از نگاه امام علی(ع) ۴. رشد اقتصاد از منظر نهج‌البلاغه ۵. تولید علم و فناوری در نهج‌البلاغه

برای دریافت آئین نامه و ضوابط جشنواره کلیک کنید:

آئین نامه جشنواره نهج البلاغه دانشگاهیان

* جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت منابع بخش معارف قرآنی(کتبی) به کانال جشنوارهhttps://eitaa.com/rasanahad و یا سایت جشنواره به آدرس :rasanahad.ir مراجعه نمائید.ارسال نظر