تجدید میثاق دانشگاهیان با آرمان‌های امام خمینی(ره)

۱۴۰۲/۰۳/۰۹ ۱۴:۴۱:۴۹

آیین تجدید میثاق دانشگاهیان کشور با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی در مرقد مطهر امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از خبرگزاری فارس، با فرارسیدن ایام رحلت امام خمینی(ره) آیین تجدید میثاق دانشگاهیان کشور با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری، در مرقد مطهر امام خمینی (ره) برگزار شد.

حاضران در این آئین ضمن نثار تاج گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی، با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر فرزانه انقلاب عهدی دوباره بستند.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این مراسم اظهار کرد: امام دو سال قبل از فروپاشی شوروی در نامه‌ای خطاب به امپراطوری شوری فرمودند که صدای خرد شدن استخوان کمونیست به گوش می‌رسد که این اتفاق افتاد و بعدها این سخن را در رابطه با غرب فرمودند.

وی گفت: امروز نزدیک‌ترین دوستان آمریکا و غرب در حال وداع با آن‌ها هستند و فروپاشی هیمنه آن‌ها نیز دور از ذهن نیست.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: راه امام که اکنون نیز راه نجات است، راه عزت و دوری از وابستگی و حرکت به سمت قله‌ها در عین سختی‌ها و ناملایمتی‌ها بود؛ امام به مسئولان فرمودند این انقلاب محدود به ایران نیست و باید جهانی شود و ما بدنبال برافراشته شدن پرچم توحید و نابودی آمریکا و استکبار هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور،رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان نیز در این مراسم حضور یافت و ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، با جمعی از دانشگاهیان و مسئولین دیدار و گفتگو نمود.

در پایان مراسم نیز بیانیه کمیته دانشگاهیان ستاد بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) قرائت شد؛ در این بیانیه به اهمیت بیانیه گام دوم انقلاب در آینده ایران اسلامی، برخی دستاوردها و پیشرفت‌های کشور، اهمیت حضور دانشگاهیان در صحنه انتخابات و آمادگی دانشگاهیان برای کمک به دولت در رفع نواقص آموزش عالی اشاره شد.

ارسال نظر