بازگشت ششمین کاروان استان البرز به میهن اسلامی/کاروان علقمه

۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۰۹:۳۴:۳۶

ششمین کاروان ستاد عتبات دانشگاهیان استان البرز با نام کاروان علقمه که روزپنجشنبه۱۴شهریور از فرودگاه حضرت امام (ره) به کربلای معلی عزیمت نموده بودند، ۲۱شهریور ماه وارد کشور شدند .

احمدحق پرست؛ کارشناس شورای هماهنگی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان البرز گفت :ششمین کاروان ستاد عتبات دانشگاهیان استان البرز با نام کاروان علقمه که روزپنجشنبه14شهریور از فرودگاه حضرت امام (ره) به کربلای معلی عزیمت نموده بودند،روزپنجشنبه 21شهریور ماه وارد میهن اسلامی واستان البرز شدند .

وی افزود:این کاروان شامل اساتید،دانشجویان متاهل و دانشجویان پسر مجرد دانشگاههای:خوارزمی،علوم پزشکی، آزاد اسلامی،علمی کاربردی،فرهنگیان و پیام نور استان البرز است.مدیرکاروان داود میرعلی و روحانی کاروان حجت الاسلام والمسلمین محمد مهدی صاحب الامری می باشند.

حق پرست گفت:این کاروان پس از ورود به شهر مقدس نجف اشرف برای انجام زیارت اول مضجع شریف علوی(ع) درمعیت چند کاروان دانشجویی دیگر مقارن با شبهای ماه محرم به حرم مطهر حضرت علی(ع)مشرف شدند.همچنین در مدت حضور در شهر مقدس نجف در زیارت دوره مساجد مقدس کوفه،سهله،حنانه، و نیز قبرستان وادی السلام، آرامگاه یاران باوفای مولای متقیان میثم تمار و کمیل را بازدید و زیارت نمودند. همچنین از مرقد علامه امینی ، مسجد آیت الله حکیم ،بیت حضرت امام(ره) در زمان تبعید بازدید کردند.سپس با حضور در آرامگاه اثیب یمانی(صافی صفا) در کارگاه نجف شناسی شرکت کردند.

این کاروان روزیکشنبه مقارن با شب تاسوعای حسینی(ع) وارد شهر کربلای معلی شدند و پس از استقرار در هتل درمعیت سایر کاروانهای دانشجویی حاضر در کربلای معلی جهت انجام زیارت اول و نیز اقامه نوحه خوانی ، در شب تاسوعای حسینی(ع) و در ادامه به زیارت حرمین مطهر(ع) شتافتند .

زائرین دانشجوی کاروان علقمه در طی مدت حضور در کربلای معلی از برنامه های متنوع فرهنگی بعثه مقام معظم رهبری ونیز از عزاداریهای مردم عراق در شب و روز تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) و نیز سایر کشورها در حرمین مطهر(ع) استفاده نمودند.

این کاروان در روز سه شنبه با شرکت در همایش احلی من العسل و با روایتگری راوی این همایش که در نمازخانه هتل محل اقامت ،همراه با حضور و سخنرانی مسئول دفتر بعثه مقام معظم رهبری در عراق حضرت حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی،ونیز چند کاروان دانشجویی دیگرحضور داشتند،شرکت نمودند.

زائرین دانشجو در ادامه آرامگاه حر بن یزید ریاحی را همراه با سایر کاروانهای دانشجویی زیارت کردند.این کاروان روز چهارشنبه ،با خروج از کربلای معلی،عازم زیارت ائمه مطهر مدفون در شهر مقدس سامراء شدند و با قرائت زیارت اذن دخول ،وارد حرمین مطهر (ع)شدند.

این کاروان در ادامه به زیارت آرامگاه سید محمد، فرزند بزرگ امام هادی(ع) در شهر بلد شدند و پس از اقامه نمازجماعت ظهر و عصر، بعد از ظهر چهارشنبه وارد شهر مقدس کاظمین شدند و پس از استقرار در هتل به زیارت حرمین مطهر امامین الجوادین(ع) رفتند.

کاروان دانشجویی علقمه بامداد روز پنجشنبه از شهر بغداد پرواز و وارد میهن اسلامی گردیدند.

ارسال نظر