رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:
اولین کاروان دانشجویان نخبه سازمان بهزیستی کشور به عتبات عالیات اعزام می شوند

۱۴۰۳/۰۳/۰۷ ۱۲:۰۹:۱۶

جلسه آموزشی-توجیهی کاروان دانشجویان نخبه سازمان بهزیستی جهت تشرف به عتبات عالیات روز گذشته با حضور آقای دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،جلسه آموزشی-توجیهی اولین کاروان دانشجویان نخبه سازمان بهزیستی جهت تشرف به عتبات عالیات،با حضور دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور و زائرین دانشجو، روز گذشته در سالن شهید فیاض بخش این سازمان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حداد پیشه، روحانی این کاروان گفت:مسیری که برای زیارت عتبات عالیات فراهم شده، مرهون شهدای مدافع حرم و مردانی است که برای حفظ امنیت منطقه از جان خویش گذشتند تا ما از فضای معنوی زیارت بهره مند باشیم.

حجت الاسلام حداد پیشه گفت:زیارت عتبات عالیات به اندازه ای مورد توجه است که برای شیعیان عهدی است و تا وقتی در دنیا هستیم باید قدم در راه زیارت بگذاریم. در فرصت باقیمانده تا سفر،از لحاظ روحی و معنوی آمادگی های لازم را کسب کنیم، اگر حقی بر گردن ماست آن را ادا کنیم،وصیت نامه بنویسیم و از دوستان و آشنایان حلالیت بگیریم.استغفار از گناهان،غسل زیارت قبل از سفر و تفکر و توجه به اینکه کجا می رویم و با چه توشه ای باید برگردیم از دیگر آداب پیش از سفر است.

در ادامه دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور در جمع زائرین نخبه حضور یافت و ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت رئیس جمهور و همراهانش گفت:شهید آیت الله رئیسی تمام عمرش را در خدمت به آحاد جامعه وقف کرد و مومنانه زیست آنچنان که مردم شریف در دوره ریاست جمهوری ایشان دیدند . در کنار این شهید بزرگوار برخی از خبرگان و نخبگان دولت هم بودند،وزیر امور خارجه ،استاندار جوان و نخبه و نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و اعضای نیروی هوایی ارتش که سلحشورانه در مسیر خدمت به مردم همگی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند .

دکتر قادری گفت: شخص رئیس جمهور شهید بر اعزام دانشجویان بهزیستی به سفرهای زیارتی تاکید داشتند و اگر امروز این دانشجویان راهی عتبات عالیات می شوند، مرهون حمایت های ایشان است .

وی افزود:این جلسه فرصت مغتنمی است برای ما به جهت اینکه دانشجویان غیور و شریف خودمان را در تنوع معلولیت مشاهده می کنیم و افتخار ماست که با محدودیتی که دارید، اما امید ایران اسلامی هستید و دست مریزاد به پدر و مادر و خانواده های شما می گوئیم که الحمدالله شما را به درجات عالی علمی رسانده اند و هم اکنون به عنوان یک دانشگاهی نخبه در این جلسه حضور دارید .

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد:این جلسه جهت تشرف اولین کاروان دانشجویان بهزیستی به عتبات عالیات خواهد بود و امیدواریم توفیقی باشد تا سفرهای بعدی در خدمت سایر دانشجویان تحت پوشش این سازمان در قالب کاروان دختران و متاهلین هم باشیم.زمینه حضور و تشرف این کاروان، از بین سه هزار نخبه دانشگاهی بود که با ثبت نام اولیه و قرعه کشی انجام گرفت.

دکتر قادری گفت:از ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران است که سفرهای زیارتی عمره و عتبات را برای دانشگاهیان راه اندازی نموده است و امیدواریم دانشجویانی که توفیق حضور در سرزمین عتبات عالیات را یافته اند نائب الزیاره شهدا هم باشند و این همراهی در حق کسانی است که برای سرفرازی ایران اسلامی مجاهدت کردند و از جان خویش در این راه گذشتند.

وی افزود:این سفر،جریان ساز و خاطره ساز و از سفرهای مهم زندگی است،پس قدر فرصت به دست آمده را باید دانست و از لحظات معنوی سفر برای خودسازی بهره مند شد.

گفتنی است،این کاروان هشتم خرداد ماه از تهران راهی عتبات عالیات خواهند شد و در مدت حضور در کشور عراق،شهرها و اماکن مقدس و مذهبی این کشور را زیارت خواهند نمود .

ارسال نظر