برگزاری نشست خبری مسئول شورای خراسان شمالی با اصحاب رسانه و رابطین دانشگاهها

۱۳۹۵/۰۹/۲۳ ۰۹:۳۷:۱۹

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی رستگار  مسئول شورای هماهنگی خراسان شمالی در نشستی که با حضور رابطین دانشگاههای استان و اصحاب رسانه برگزار شد، در خصوص دوره شانزدهم عتبات عالیات توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان خراسان شمالی،روز دوشنبه 95/9/22 ساعت 9:30 صبح در محل سالن شهید رجایی دانشگاه علوم پزشکی نشستی صمیمانه با حضور حجت الاسلام والمسلمین مرتضی رستگار و رسانه های استان اعم از صدا و سیما و خبرگزاری های مختلف به همراه رابطین دانشگاههای استان در خصوص دوره شانزدهم عتبات عالیات برگزار گردید.

مسئول شورای هماهنگی عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن تقدیر و تشکر از حضور رسانه ها و رابطین محترم دانشگاهها خلاصه گزارشی از دوره پانزدهم عتبات از جمله تعداد اعزام ها نحوه اعزام و... ارائه نمودند.

ایشان در ادامه به بیان نکات، مراحل و زمان ثبت نام دوره شانزدهم پرداختند و تاریخهای اختصاصی استان را به شرح زیر بیان کردند:

اعزام های هوایی استان از ایستگاه پروازی مشهد در تاریخ های 3 و 10 بهمن ماه 95 و 20 فروردین 96 و سفرهای زمینی در دو تاریخ 29 بهمن و 6 اسفند ماه 95 انجام می گردد.

زمان ثبت نام همانطور که در سایت labbayk.irنیز مشخص شده است از تاریخ 21 آذرماه لغایت اول دی ماه می باشد و قرعه کشی طبق اعلام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در تاریخ 4 دی ماه به صورت مرکزی انجام می گردد که نتایج از طریق پیامک و سایت لبیک به اطلاع دانشگاهیان می رسد.

برخی از نکاتی که حجت الاسلام و المسلمین رستگار به آنها اشاره نمودند عبارتند از:1- ثبت نام پدر و مادر به عنوان همراهی مطلقا ممنوع می باشد. 2- وام عتبات طبق دوره گذشته از طریق بانک ملت انجام می گردد که به سفرهای هوایی 15 میلیون ریال و سفرهای زمینی 10 میلیون ریال تعلق می گیرد. 3- ضمن تقدیر و تشکر از سازمان حج و زیارت استان آژانس های اعزام کننده را آژانس های استان اعلام نمودند که سازمان حج و زیارت استان به شورا معرفی می نمایند.

در پایان ضمن تقدیر و تشکر از نظام وظیفه عمومی استان خاطر نشان کردند در این دوره نیز مانند دوره های گذشته، أخذ مجوز خروج از کشور دانشجویان پسری که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند با همکاری این سازمان انجام می گردد.

ارسال نظر