برنامه‌های بعثه مقام معظم رهبری در عراق

۱۴۰۰/۱۰/۱۹ ۱۰:۱۹:۱۸

بعثه مقام معظم رهبری مراسم سخنرانی، مدیحه‌سرایی و قرائت دعای ندبه و کمیل را با حضور مداحان و سخنرانان فارسی زبان در حرم‌های مطهر کربلا و نجف برگزار می‌‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج،بعثه مقام معظم رهبری مراسم سخنرانی، مدیحه‌سرایی و قرائت دعای ندبه و کمیل را با حضور مداحان و سخنرانان فارسی زبان در حرم‌های مطهر کربلا و نجف برگزار می‌‌کند.

با از سرگیری اعزام کاروانی زائران ایرانی به عتبات عالیات، بعثه مقام معظم رهبری در عراق برنامه‌های هفتگی در حرم‌های مطهر را که به دلیل شیوع کرونا و عدم اعزام کاروانی زائران ایرانی به عراق تعطیل شده بود، از سرگرفت.

براساس این گزارش، در کربلای معلی ، روزهای شنبه‌ تا پنج‌شنبه بعد از نماز صبح و قرائت زیارت عاشورا، مراسم سخنرانی و مرثیه‌سرایی به زبان فارسی در حرم امام حسین(ع) برگزار می‌شود و بعد از نماز مغرب و عشا نیز مراسم سخنرانی و مرثیه‌سرایی در حرم حضرت عباس(ع) باب شماره ۹ ورودی سرداب حرم مطهر برپاست.

همچنین قرائت دعای کمیل شب‌های جمعه ساعت ۱۹ و قرائت دعای ندبه صبح جمعه بعد از نماز صبح در خیمه‌گاه برگزار می‌شود.

این گزارش حاکیست، هر روز (به غیر از روز جمعه) بعد از نماز صبح و هر شب بعد از نماز مغرب و عشا، مراسم سخنرانی و مدیحه‌سرایی در صحن حرم امیرالمؤمنین(ع) مدرسه غروی در نجف اشرف برگزار می‌شود.

همچنین مراسم دعای پرفیض کمیل، شب‌های جمعه در صحن حرم امیرالمؤمنین(ع) مدرسه غروی برپا خواهد بود

ارسال نظر