استقبال گسترده از کلاس‌های آنلاین آموزش زائران حج ۹۹

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ ۱۰:۰۱:۱۳

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به آغاز برگزاری جلسات آموزشی حج ۹۹، میزان استقبال زائران را در این مدت گسترده عنوان کرد و از مراجعه بیش از ۴۳۸ هزار بازدید از شبکه آموزش زائران خبر داد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج،حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان، مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری با بیان اینکه کلاس‌های برخط (آنلاین) ویژه زائران حج تمتع 1399، از 10 اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا 10 هفته این کلاس‌ها با موضوعات متنوع ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: این کلاس‌ها هر روز به غیر از روزهای جمعه طبق برنامه ای که به‌صورت هفتگی در سامانه آموزش زائر درج شده، برگزار می شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی اخویان، احکام مبتلا به زائران، بهداشت و سلامت در حج، مناسک حج، آداب و اخلاق سفر، اسرار و معارف حج، تاریخ و اماکن مکه و مدینه، کاهش استرس و اضطراب در سفر حج، نقد و بررسی وهابیت، آشنایی با اهل سنت، حج و مهدویت، تفسیر آیات حج، مسائل اجرایی، مهارتهای زندگی جمعی در حج، مدیریت معنوی سفر حج و مسائل ویژه بانوان را از موضوعاتی اعلام کرد که در این دوره‌های آموزشی به آنها پرداخته خواهد شد.

مدیر آموزش بعثه مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: در این مدت کلاس‌های آموزش احکام مبتلابه زائران دو جلسه، مناسک حج سه جلسه، تاریخ و اماکن مکه و مدینه دو جلسه، مسائل اعتقادی دو جلسه، احکام ویژه بانوان یک جلسه، اخلاق و آداب سفر یک جلسه و اسرار و معارف حج یک جلسه در مجموع دوازده جلسه برگزارشده است.

وی به راه‌های مشاهده برخط (آنلاین) کلاس‌های آموزش زائران اشاره کرد و گفت: تاکنون از طریقlive سایت آموزش زائر 16 هزار و 809 کد، از طریقlive نرم‌افزار کاروان مجازی حج شش هزار و 150 کد و از طریق نرم‌افزارadobe connect یک هزار و 950 نفر در دوره‌های آموزشی شرکت کرده‌اند که مجموع آن به 24 هزار و 909 کد می‌رسد. آمار کدها منحصر به ‌فرد مشاهده‌کننده کلاس‌ها به‌صورت آنلاین است و ممکنه با هر کد چندین نفر و به‌صورت خانوادگی این برنامه‌ها را مشاهده کرده باشند.

ارسال نظر