معاون ستاد مدینه خبر داد:
دوشنبه اولین گروه از زائران کشورمان به مکه مکرمه اعزام می‌شوند

۱۳۹۷/۰۵/۰۱ ۰۹:۱۳:۳۱

معاون ستاد مدینه منوره گفت: امروز،دوشنبه اول مرداد ماه، اولین گروه زائران ایرانی به مکه مکرمه اعزام می‌شوند.


جواد شاد در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی حج، با اشاره به اینکه تاکنون 9 هزار و 458 زائر در قالب 40 پرواز و 69 کاروان وارد مدینه منوره شده‌اند، اظهار کرد: از روز دوشنبه اول مرداد ماه، اولین گروه از زائرانی که وارد مدینه شده‌اند، پس از طی شش روز زیارت در مدینه، در مسجد شجره مُحرم شده و به سمت مکه مکرمه اعزام می‌شوند.

وی در ادامه درباره کیفیت ارائه خدمات به زائران در مدینه اظهار داشت:‌ مانند سال‌های گذشته خدمات خوبی در زمینه اسکان و تغذیه به زائران ارائه می‌شود. چهار درمانگاه نیز راه‌اندازی و به 400 قلم دارو تجهیز شده است. پزشکان عمومی و متخصص در این درمانگاه‌ها در حال ارائه خدمات پزشکی به زائران کشورمان هستند.

معاون ستاد مدینه در پایان گفت: زائران روزانه علاوه بر زیارت حرم پیامبر اکرم(ص) و بقیع، در جلسات انس و معرفت که توسط بعثه مقام معظم رهبری برگزار می‌شود و همچنین در جلساتی که کاروان‌ها در هتل‌ها برگزار می کنند، شرکت کرده و از روز سوم یا چهارم حضور خود در مدینه به زیارت دوره مشرف می‌شوند که طی این زیارت از قبور شهدای احد و حضرت حمزه، مسجد قبا و ذوقبلتین و آثار تاریخی آن بازدید می‌کنند. زیارت زائران کشورمان همانند سال‌های گذشته طبق روال عادی انجام می‌شود.

ارسال نظر