زائرین امام حسین (ع) حق شفاعت دارند

۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ۰۹:۲۸:۲۶

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به فضیلت زیارت امام حسین (ع) گفت: زائرین امام حسین (ع) در روز قیامت، حق شفاعت دارند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی؛مسئولبعثه مقام معظم رهبری در عراق، در گردهمایی روحانیون و مداحان اعزامی به عتبات عالیات، با بیان این که زائر امام حسین (ع) حق شفاعت از دیگران را نیز دارد، گفت: در قیامت، منادی خدا ندا می دهد که کجایند زوار امام حسین (ع)، جمع زیادی به عنوان زائر امام حسین (ع) شناخته می شوند و به آنها گفته می شود: هر کس را که دوست دارید، همراه خود به بهشت ببرید.

وی خاطر نشان ساخت: در شفاعت، مناسبت، هم فکری و هم عقیده ای و همراهی لازم است. این گونه نیست که هیچ سنخیتی بین شفاعت کننده و شفاعت شونده، لازم نباشد بلکه زائرین کسی را دوست دارند که در دنیا با آنها هم فکر بوده و به اهل بیت (ع) عشق و علاقه داشته باشد.

وی با استناد به حدیثی دیگر اظهار داشت: کسانی از زوار امام حسین (ع) شفاعت می شوند که حتی اگر گناه کبیره کرده باشند، موفق به توبه شده و در عالم قیامت، وارد بهشت می شوند.

حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی از روحانیون خواست: دلها را به سوی امام حسین (ع) سوق داده و آنها را محب اهل بیت (ع) نمایند زیرا محبت اهل بیت (ع) اکسیری اعظم برای حرکت به سوی خداوند و دوری از گناه است.

وی گفت: در قیامت، صدای وانفسای همه بلند است اما زائر امام حسین (ع) با این که خود نجات یافته، می تواند دیگران را نیز شفاعت نماید.

وی در ادامه، شفاعت را دارای مراتب دانست و افزود: شفاعت کلی از آن پیامبر(ص) و اهل بیت (ع) است؛ اما صالحان، علما و شهدا نیز به اندازه شعاع وجودی شان نزد خداوند برای دیگران شفاعت خواهند کرد.

وی از روحانیون خواست فرصت سفر را مغتنم شمرده و زائرین را نسبت به معرفت و زیارت عارفانه و عاشقانه تشویق نمایند زیرا همه فضایلی که برای زائر امام حسین (ع) بیان شده است، منوط به معرفت به حق امام است و هر اندازه معرفت زائر بیشتر شود، اجر و پاداش بیشتری خواهد برد.

در این گردهمایی حجت الاسلام و المسلمین بهجتی؛ مسئول دفتر نمایندگی بعثه در کربلا نیز درباره آداب سخن گفتن مطالبی را ایراد کرد و بر لزوم گزیده گویی و با بیان شیوا و رسا سخن گفتن و سخن مفید گفتن، تاکید کرد و باید و نبایدهای سفر را در قالب روایات بیان نمود.

پایان بخش این مراسم، پرسش های روحانیون و مداحان بود که مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق، به آنها پاسخ گفت.

ارسال نظر