۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۲۰:۴۳:۵۸ - تعداد دفعات بازديد : ۹۳

طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه فردوسی در کربلا برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، جمعی از استادان دانشگاه فردوسی مشهد، طرح ضیافت اندیشه خود را با حضور حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی،مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق و آقای حاجی زاده،نماینده ستاد، در شهر مقدس کربلا برگزار کردند.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق در این جلسه به بیان اهمیت زیارت امام حسین(ع) پرداخت و گفت: اگر زیارت آن حضرت در روز عرفه برابر با یک میلیون حج و عمره مقبوله است و اگر خدا پیش از آن که به زوّار خود نگاه کند، به زوّار امام حسین(ع) نظر و عنایت می کند، بی حکمت و بدون رمز و راز نیست.

وی اهمیت زیارت امام حسین(ع) در روز عرفه را در احیای اسلام علوی و ولایی عنوان کرد و یادآور شد: امام حسین(ع) شهید اشک و عبرت است و همانطور که پیامبر اکرم(ص) فرمود «اسلام نبوی الحدوث وحسینی البقاء است».

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به مقابله اسلام علوی و اموی خاطرنشان کرد: اسلام اموی بر اساس زر و زور و تزویر استوار بود و اسلام علوی بر اساس خدامحوری، عدالت و صداقت بنا شده است.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی با بیان اینکه اگر امام حسین(ع) نبود و قیام نمی کرد از اسلام نبوی هیچ خبری نبود، افزود: این دُردانه خدا، همه هستی خود را برای احیا و بقای اسلام علوی در طَبَق اخلاص نهاد و فدا کرد.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی حسینی مطلق، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد به ارائه گزارشی مختصر از چگونگی برگزاری یازدهمین دوره آموزشی طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت.

وی با بیان اینکه امسال از استادان خواسته شده است که درباره بیانیه گام دوم انقلاب به تعامل و گفتگو با دانشجویان بپردازند، هدف از برگزاری اختتامیه فرهنگی طرح ضیافت اندیشه در کربلا را تبادل اندیشه در این زمینه عنوان کرد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، خاطرنشان کرد: سئوال اساسی استادان دانشگاه و کسانی که مخاطب رهبر معظم انقلاب برای راهبری بیانیه گام دوم انقلاب هستند، این است که باید چه گام های عملی برداشته شود.

در بخش دیگری از این جلسه که در فضایی صمیمی برگزار شد، هر یک از استادان دانشگاه به بیان دیدگاه های خود درباره موضوع جلسه پرداختند.

گفتنی است، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد با مشارکت مرکز هم‌اندیشی استادان و نخبگان در دانشگاه‌ها، یازدهمین دوره آموزشی طرح ضیافت اندیشه را ویژه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار کرده است.

مطالب مرتبط :
ارسال نظرات کاربر :
* نام و نام خانوادگي :
* پست الكترونيك :
*نظر شما :