روضة النبی،باغی از باغهای بهشت...

۱۴۰۳/۰۳/۲۲ ۰۸:۳۵:۱۷

رَوْضَةُ النَّبی و روضه مطهّره که در اصطلاح روضه شریفه خوانده می شود، به جایی از مسجدالنَّبی در مکان مسجد قدیمی گفته می شود که میان منبر و مرقد پیامبر(ص) است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،رَوْضَةُ النَّبی و روضه مطهّره که در اصطلاح روضه شریفه خوانده می شود، به جایی از مسجدالنَّبی در مکان مسجد قدیمی گفته می شود که میان منبر و مرقد پیامبر(ص) است. این مکان در حدیث نبوی، بهشتی بوده و با وجود سه مکان مقدس از جمله منبر، محراب و مرقد حضرت رسول(ص) بسیار مقدس خوانده می شود.

زیارت این مکان مقدس بصورت کاروانی و با هماهنگی و برنامه ریزی قبلی از سوی مدیران کاروان انجام می شود. ضمنا هر فرد می تواند در طول سال یک مرتبه با ثبت درخواست در سامانه نسک و اخذ بارکد به زیارت روضه منوره حرم نبوی مشرف شود.نکته قابل تامل اینکه در صورت عدم تایید بارکد توسط دستگاه، از ورود زائران به این مکان جلوگیری می‌شود.

زائران حاضر در کاروان حج تمتع اساتید در مدینه النَّبی پس از چهار روز حضور باسعادت توفیق تشریف به روضه مبارک نبی مکرم اسلام را پیدا نمودند.

گفتنی است، زوار دانشگاهی عصر امروز پس از شش روز اقامت در مدینه منوره با احرام بستن از محل مسجد شجره عازم سرزمین وحی و مکه مکرمه می شوند تا اعمال حج تمتع را در موسم اساسی حج بجای آورند.

شایان ذکر است، با توجه به اینکه عید سعید قربان در عربستان یک روز جلوتر از تقویم تاریخ کشورمان است، پیش بینی می شود عمره تمتع این حاجیان در روز چهارشنبه و عزیمت آنان به عرفات و مشاعر مقدسه در روز شنبه بیست و ششم خردادماه باشد.

ارسال نظر