دلم روضه می‌خواهد...

۱۴۰۳/۰۳/۲۱ ۰۸:۲۲:۵۷

اینجا صدای ناله های زهرا(س) را می توان با گوش جان شنید.همچنین مظلومیت شیعه نیز با دیدن پنجره های آهنین بقیع هویداست. اینجا غربت بقیع را با همه وجودت حس می کنی.

با فرارسیدن ماه ذی الحجه و نزدیک شدن به موسم عید قربان، شمار دل شیفتگانی که با امید به تقرب و حاجی شدن پا به سرزمین وحی گذاشته اند هر روز افزونتر می گردد. برخی نیز قبل از برگزاری اعمال حج تمتع به شهر مدینه الرسول وارد می شوند تا با قلبی آکنده از معرفت اعمال حجشان را آغاز نمایند. لذا شهر مدینه در این روزها مملو از جمعیت حاجیانی است که به عنایت پیامبر رحمت و دختر بزرگوارشان فاطمه زهرا(س) و همچنین ائمه معصوم(ع)،چشم امید دوخته اند.

در میان قافله ها و سیل جماعت مشتاق به حج امسال، کاروانی از اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی و سایر دانشگاهها رهسپار سرزمین وحی شده اند. کاروانی که حاجیانش عمری را در راه علم و معرفت قلم فرسایی نموده اند.

گفتگوی صمیمی و دوستانه خبرنگار با زوار قافله اساتید حاکی از ناگفته ها و دلتنگی هایی برای آنان است که این قشر فرهیخته از گنبد خضرا و کوچه بنی هاشم و قبرستان بقیع دارند.

بعضا می گویند که با آهسته کردن قدمها و نگاه حسرت به گنبد خضرا و چشم نواز رسول الله صدای تپش قلبها را بلندتر می کند. گویی که غرق توجه به معماری خیره کننده مسجد النبی و دیوارها و ستون‌های بلند با درب های طلاکوب و سنگهای صیقلی حواس آدمی را متوجه یافتن کوچه ای می نماید که خانه ای از درب سوخته در آن باشد.اما ظاهرا اینجا درد فراتر از آن بوده و خبری از در سوخته و بازوی کبود و پهلوی شکسته نیست،اینجا صدای ناله های زهرا(س) را می توان با گوش جان شنید.همچنین مظلومیت شیعه نیز با دیدن پنجره های آهنین بقیع هویداست. اینجا غربت بقیع را با همه وجودت حس می کنی.گویی که زوار شیعه حاضر در مدینه به یاد کوچه بنی هاشم و شعله های آتش درب آن خانه و به یاد یارانی از قافله کربلایی که از اعمال حجشان بازمانده و قربانگاهشان صحرای کربلا بوده است دلشان روضه می‌خواهد... .

کاروان اساتید دانشگاه ها که در روز هفدهم خردادماه عازم مدینه النبی شده اند، پس از زیارت و راز و نیاز و عبادت در شهر پیامبر رحمت برای انجام مناسک حج رهسپار مکه مکرمه خواهند شد.

ارسال نظر