طنین معنویت سرزمین وحی در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران

۱۴۰۳/۰۲/۱۶ ۱۴:۵۲:۱۴

ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران امروز مملو از زائرانی بود که شوق سفر به سرزمین وحی و دیدار بیت الله الحرام را داشتند و فضایی معنوی را دراین مکان رقم زدند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج؛ ماه ذی العقده نزدیک است و زائران بیت الله الحرام با شور و اشتیاق فراوان برای اعزام به سرزمین وحی و زیارت خانه خدا و مشاعر مقدسه روزشماری می کنند و شوق زیارت بیت الله الحرام و مسجدالنبی در آن ها موج می زند.

در همین راستا و در ادامه سلسله همایش های توجیهی - آموزشی برای زائران، ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی تهران روز شنبه(15 اردیبهشت) در دو نوبت صبح و بعدازظهر مملو از زائران زن و مردی بود که خود را برای میهمانی حق تعالی آماده می کنند.

دراین مراسم که در سالروز شهادت امام صادق(ع) برگزارشد، جای جای این ورزشگاه مزین به تصاویری از بیت الله الحرام و مسجد النبی(ص) بود، به طوری که بنرهایی از تصاویر خانه خدا، میقات شجره، درب خانه خدا، صفا و مروه و.. جلوه نمایی می کرد.


همچنین ماکت خانه خدا و مقام حضرت ابراهیم(ع) درمرکز سالن نصب شده بود که باعث میشد دل زائران حال و هوای حرم حق را داشته باشد.


این زائران در قالب همایش توجیهی- آموزشی در سالروز شهادت شیخ الائمه و رئیس مذهب شیعه گردهم آمده و کاروان های حج مدینه قبل و بعد از نقاط مختلف استان تهران درآن شرکت کردند.

این مراسم معنوی با مناجات خوانی و مرثیه سرایی حاج حسین هوشیار و حاج حمید رمضانپور همراه بود و حاج مهدی عادلی و وحید براتی از قاریان بین المللی کشورمان آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند.

دراین مراسم همچنین سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران از سوی حاضران در سالن قرائت شد و روح الله لطفی نماینده حراست بعثه مقام معظم رهبری توصیه هایی را به زائران در ارتباط با موضوعات ایمنی و مقررات کشور میزبان بیان کرد.

سرپرست مدیریت حج و زیارت استان تهران هم تعداد زائران حج تمتع پیش رو از تهران و شهرستان های تابعه را بیش از۱۵ هزار نفر عنوان کرد که در قالب ۱۰۶ کاروان مدینه قبل و مدینه بعد از 24 اردیبهشت ماه عازم سرزمین وحی خواهند شد.

سرهنگ اسماعیل کشمیری، فرمانده پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره)، از دیگر سخنران این همایش بود که رعایت قوانین کشور عربستان را به زائران توصیه کرد.

در ادامه مراسم، سید عباس حسینی رئیس سازمان حج و زیارت مباحثی در زمینه مسائل اجرایی حج بیان و به زائران یادآور شد که با توجه به چند نفره بودن اتاق هتل ها، فرهنگ همزیستی را تمرین کنند.

در این مراسم معنوی ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت هم قرآن محوری را از شعارهای حج ۱۴۰۳ عنوان کرد .


در پایان این همایش عظیم که با حضور پرشمار زائران تهرانی برگزار شد شماری از بانوان و آقایان زائر که با لباس احرام حاضر شده بودند با توضیحات و راهنمایی‌های حجت الاسلام و المسلمین محمد حسین فلاح زاده به صورت نمادین به اجرای مناسک حج پرداختند.


ارسال نظر