دولت عراق تزریق ۲ دوز واکسن کرونا برای زیارت عتبات را الزامی کرد

۱۴۰۰/۱۰/۲۹ ۰۹:۰۱:۱۱

دولت عراق، تزریق ۲ دوز واکسن کرونا را برای مسافران این کشور الزامی کرد. بر همین اساس، از این پس زائران عتبات، باید علاوه بر نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار ۷۲ ساعت، کارت واکسیناسیون هم ارائه دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج ، بر اساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشورعراق تمام مسافران و زائران این کشور باید علاوه بر ارائه نتیجه منفی آزمایش PCR با اعتبار ۷۲ ساعت قبل از ورود به عراق، گواهی دریافت دو دوز واکسن کرونا همراه با QR کد داشته باشند.

این امر در حالی است که پیش از این، عراق هنگام ورود به این کشور ارائه جواب منفی آزمایش کرونا را الزامی کرده بود و زائران بدون داشتن کارت واکسیناسیون نیز می‌توانستند به صورت هوایی به عراق سفر کنند. البته با تصمیم ستاد کرونای کشورمان، افرادی که در قالب کاروان‌های زیر نظر سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می‌شدند، باید ۲ دوز واکسن کرونا تزریق می‌کردند. اما اکنون نه تنها وزارت بهداشت کشورمان، بلکه وزارت بهداشت عراق هم تزریق دو دوز واکسن و همراه داشتن کارت واکسیناسیون را الزامی کرده است.

البته دولت عراق هنوز محدودیتی درباره واکسن‌های مورد پذیرش اعلام نکرده است. همچنین طبق بخشنامه سازمان هواپیمایی عراق، افراد زیر ۱۲ سال و افرادی که به دلایل پزشکی امکان دریافت واکسن را ندارند، به شرط داشتن گواهی و ارائه مدارک پزشکی از این شروط معاف هستند.

علاوه بر این، دولت عراق از امروز ارائه خدمات بانکی را نیز منوط به داشتن کارت واکسیناسیون کرده است تا از این طریق از سویه‌های جدید کرونا جلوگیری کند.


ارسال نظر