خبر خوش برای دانشگاهیان مشتاق زیارت کربلا
پیش ثبت نام زیارت اربعین از فردا آغاز می شود

۱۴۰۰/۰۶/۱۴ ۱۶:۳۹:۰۶

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) اطلاعیه پیش ثبت نام از متقاضیان زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت،بدینوسیله به اطلاع عموم مشتاقان و دانشگاهیان گرامی می رساند با موافقت ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و ابلاغ ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) مقرر گردیده است پیش ثبت‌نام از متقاضیان زیارت اربعین حسینی با رعایت کامل شرایط و دستورالعمل های بهداشتی و صرفا از بین افرادی که فاقد بیماری های زمینه ای بوده و دو دوز واکسن کرونا را تا پایان هفته جاری (روز جمعه مورخ 1400/06/19 دریافت کرده باشند، از طریق سامانه سماح به آدرس Samah.haj.ir صورت پذیرد. با این توضیح که پیش ثبت نام انجام شده به منزله انجام قطعی سفر اربعین نمی باشد و انجام سفر مشروط به موافقت دولت عراق و شرایط اعلامی از سوی آن کشور می باشد. اطلاعات قطعی و تکمیلی متعاقبا به اطلاع متقاضیان محترم خواهد رسید.

ضروری است هموطنان عزیز نکات ذیل را مورد توجه قرار دهند:

1.استعلام های لازم درخصوص وضعیت سلامت متقاضیان (بیماری های زمینه ای و...)و اخذ تایید تزریق هر دو دوز واکسن کرونا از وزارت بهداشت انجام خواهد شد.

. 2-ارائه نتیجه آزمایش منفی PCRبه مدت۷۲ ساعت قبل از اعزام الزامی است

. 3-زمان پیش ثبت نام از ساعت۹ صبح روز دوشنبه پانزدهم شهریورماه آغاز و به مدت سه روز تا ساعت۲۴ روز چهارشنبه مورخ1400/06/17ادامه خواهد داشت

. 4-ثبت نام قطعی پس از موافقت رسمی دولت عراق انجام خواهد شد.-

5-به منظور رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پیش ثبت نام فقط به صورت غیرحضوری انجام خواهد گردید.

6-پس از انجام مراحل فوق، اسامی واجدین شرایط در سامانه سماح و نیز از طریق ارسال پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. بدیهی است اعزام افراد فاقد شرایط مقدور نمی باشد.

7-تاکید می شود با توجه به بسته بودن مرزها، افراد به هیچ وجه به مرزهای کشور مراجعه ننمایند.

در خاتمه مجددا تاکید می نماید با توجه به عدم اعلام موضع رسمی دولت عراق تا این لحظه، دریافت مشخصات متقاضیان در مرحله پیش ثبت نام به هیچ وجه به معنای قطعیت در تشرف متقاضیان نمی باشد و تصمیم گیری در این خصوص منوط به مجوز رسمی دولت عراق و ستاد مرکزی اربعین خواهد بود.

کمیته اعزام ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع)

*اطلاعات تکمیلی و نحوه اعزام دانشگاهیان واجد شرایط به محض اعلام موضع رسمی دولت عراق متعاقبا از طریق سایت لبیک اطلاع رسانی خواهد شد.

ارسال نظر