این الفاطمیون؟/ به پویش فاطمی ها بپیوندید

۱۳۹۹/۱۰/۰۷ ۱۴:۴۹:۴۱

پویش «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،پویش «این الفاطمیون» به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) از سوی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با همکاری موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار می شود.

علاقمندان می توانند تا 26 دی ماه در بخش های مختلف این پویش شامل: محتوای صوتی(پادکست)،کتابخوانی و نویسه نگاری(طراحی تایپو گرافی) و بخش ادبی به شرح زیر شرکت کنند:

محتوای صوتی(پادکست)

*بخشی از خطبه فدکیه

*سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی

*محتوای صوتی حداقل 3 دقیقه و بدون موسیقی ارسال شود.(متن مورد نظر را با صدای خودتان ضبط و ارسال کنید.ستاد محتوای صوتی شما را تبدیل به پادکست و منتشر می کند)

کتابخوانی

*کتاب زنان و زمانه

*فایل کتاب را می توانید از سامانه پویش در سایت لبیک دریافت و همان جا به سوالات پاسخ دهید

نویسه نگاری

*اسامی و القاب حضرت فاطمه(س)،احادیث و اشعار فاطمیه در قالب نویسه نگاری(طراحی تایپو گرافی)

* فایل اصلی اثر در سایز کاغذ A4 ارسال شود

بخش ادبی

*دل نوشته،شعر،متن ادبی با موضوع حضرت زهرا(س) و شهید سردار حاج قاسم سلیمانی

*در بخش ادبی شرکت کننده باید صاحب اثر باشد

هدف از برگزاری این پویش، همصدایی و همراهی علاقمندان و پیروان اهل بیت (ع) حول محور حضرت زهرا(س) و رساندن این پیام به مخاطبان است که پیروان حضرت فاطمه(س) براساس وعده خداوند در روز قیامت، در آتش جهنم نخواهند سوخت.

عبارت «این الفاطمیون» برگرفته از مضمون روایتی است که پیامبر اسلام(ص) به درخواست سلمان فارسی در خصوص مقام شامخ حضرت فاطمه زهرا(س) فرمودند که «حضرت زهرا(س) در عرصه‌ قیامت ظاهر می‌شود، در حالی که سوار بر ناقه‌ای از نور است. وقتی که از صحرای قیامت عبور می‌کند، جبرئیل طرف راست و میکائیل طرف چپ اوست. حضرت علی(ع) دهانه‌ ناقه ای که حضرت زهرا(س) بر آن سوار است را می‌گیرد و حسن(ع) و حسین(ع) پشت سر ایشان حرکت می کنند و خدای بزرگ محافظ و نگهبان این بانوست. وقتی که حضرت زهرا(س) از عرصه‌ قیامت عبور می‌کند و به وسط صحرای محشر می رسد، ندایی از طرف خدای متعال می رسد و به عموم خلق گفته می‌شود چشمهایتان را ببندید و سرهایتان را پایین بیندازید.

خدای متعال خطاب به فاطمه(س) می‌فرماید: «یا فاطمه! خواست و آرزویت چیست؟»

حضرت فاطمه(س)خطاب به حضرت حق می فرمایند: «خدایا! تو آرزوی من هستی. از تو درخواست می‌کنم دوستان من و دوستان عترت من و خانواده‌ من را به آتش غضبت نسوزانی.»

حضرت حق در پاسخ به حضرت فاطمه(س)می فرماید:« یا فاطمه! به عزت و جلالم قسم، به بزرگی مکان و منزلتم قسم، که دو هزار سال قبل از خلقت آسمان و زمین که هنوز آسمان و زمین را خلق نکرده بودم، قسم خورده ام که دوستان تو و دوستان ذریه ات و آنها که فاطمی هستند را در آتش غضب خویش نسوزانم.»

کاربران گرامی می توانند تا 26 دی ماه با مراجعه به آدرسpouyesh.labbayk.ir و ثبت نام در سایت، ما را در این پویش همراهی نمایند. ان شاءالله ما هم از فاطمیون باشیم.

با تبلیغ این پویش و دعوت از علاقمندان و دوستان تان، ما را در این حرکت فرهنگی یاری کنید.

گفتنی است،به 20 نفر از برگزیدگان این پویش کارت هدیه به مبلغ پنج میلیون ریال تعلق خواهد گرفت.