پرده کعبه نو شد

۱۳۹۹/۰۵/۰۹ ۲۱:۳۸:۳۵

پرده کعبه با برگزاری آیینی که هر سال با آغاز ایام حج انجام می‌شود، همزمان با شب عرفه تعویض شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، ریاست امور مسجدالحرام و مسجد النبی (ص) اعلام کرد که پرده کعبه طبق رسم هر ساله چهارشنبه شب (8 مرداد ماه) تعویض شد.

ریاست امور مسجدالحرام و مسجد النبی (ص) پیش تر اعلام کرده بود که امیر «خالد الفیصل» امیر مکه به نیابت از ملک سلمان مراسم تعویض پرده کعبه را انجام خواهد داد.در بافت پرده کعبه۶۷۰کیلوگرم ابریشم خالص سیاه و همچنین۱۲۰کیلوگرم نخ از جنس طلا و۱۰۰کیلوگرم نخ نقره خالص برای نوشتن آیات قرآنی بر روی پرده کعبه استفاده می‌شود.

بر اساس اعلام رسانه‌های عربستان سعودی، هنگام ورود به عرفات، زائران باید دقیقاً در جاهایی که مشخص شده بایستند و در هر۵۰متر مربع چادر، نباید بیش از۱۰زائر بنشینند. ضمن آنکه وضوخانه‌های این مکان افزایش یافته و برای وضو گرفتن زائران باید فاصله یک متر و نیمی را رعایت کنند.

در پی شیوع «ویروس کرونا»، عربستان امسال برای نخستین بار اجازه نداده که حجاج از خارج کشور به حج بروند و فقط به افراد ساکن در عربستان اجازه حضور در مناسک حج امسال داده شده است.

در مقایسه با سال گذشته که۲میلیون و۵۰۰هزار نفر در مراسم حج شرکت کردند امسال پس از طی چند مرحله، شماری از افراد خارجی مقیم عربستان و عربستانی‌ها پذیرش شده و در مناسک حج۱۳۹۹شرکت می‌کنند.

ارسال نظر