جزئیات و مفاهیم درختان نخل کاشته شده در بین الحرمین شریفین

۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۱۱:۱۵:۴۰

فضاهای سبز بین الحرمین بخش وسیعی از این منطقه را به خود اختصاص داده که با هدف زیبایی بخشیدن به آن صورت گرفته است.  

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از الکفیل،فضاهای سبز بین الحرمین بخش وسیعی از این منطقه را به خود اختصاص داده که با هدف زیبایی بخشیدن به آن صورت گرفته است و از مهمترین ویژگی های این منطقه درختان نخل است که جذابیت خاصی به این منطقه بخشیده و همین امر باعث شده مدیریت بخش بین الحرمین به توسعه باغچه ها و افزودن درختان فصلی و دائمی در آن روی آورد.

حاتم عبدالکریم حبیب، مسئول واحد درختکاری در بخش بین الحرمین به شبکه جهانی الکفیل گفت: تعداد درختان نخل کاشته شده در باغچه های بین الحرمین۵۶اصله نخل است که دلالت بر عمر شریف امام حسین (علیه السلام) دارد. این نخلها در چهار جهت قرار گرفته اند و در هر جهت۱۴نخل کاشته شده است که دلالت بر چهارده معصوم (علیهم السلام) دارد و مساحت کلی آن به۱۵۰ متر مربع می رسد.

وی ادامه داد، فاصله هر نخل۱۰متر و ارتفاع هر یک در حال حاضر تقریبا ۹متر است. همچنین یک طرح فصلی و دوره‌ای برای رسیدگی به درختان از حیث آبیاری، کوددهی و مبارزه با آفات وجود دارد.

عبدالکریم عنوان داشت، محصول خرمای این درختان نخل پس از چیده شدن به عنوان هدیه ای متبرک میان زائران به صورت رایگان توزیع می گردد، بطوریکه۷۵۰۰ کیلوگرم خرما در سال۲۰۱۹میان زائران توزیع شد.

ارسال نظر