ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
برگزاری اردوی پس از سفر به استان قم در بیستمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات

۱۳۹۸/۰۴/۰۱ ۱۱:۲۲:۴۵ - بازدید: ۹۱۹

از جمله سیاست های مهم ستاد، تداوم ارتباط با زائران عتبات دانشگاهیان است که در راستای این سیاست، برنامه اردوی زیارتی قم و جمکران در لیست فعالیت های پس از سفر قرارگرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، از جمله سیاست های مهم ستاد، تداوم ارتباط با زائران عتبات دانشگاهیان است که در راستای این سیاست، برنامه اردوی زیارتی قم و جمکران در لیست فعالیت های پس از سفر قرارگرفته است.

در این برنامه که پس از سفر عتبات و با اعلام تمایل اعضای کاروان تدارک دیده می شود، مدیر کاروان پس از هماهنگی با عوامل ستاد ، همراه با اعضای کاروان در تاریخ معینی عازم شهر مقدس قم می شوند.

بنا بر این گزارش، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در آخرین هفته از اولین فصل سال 98، میزبان یک کاروان دانشگاهی از استان البرز به مدیریت آقای جور شریفی در شهر مقدس قم بود.

زائرین دانشجو ظهر روز پنج شنبه 30 خرداد ماه در بدو ورود به شهر مقدس قم در برنامه قم شناسی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین نجفی و محوریت آشنایی با تاریخ شهر قم شرکت نمودند. در ادامه زائرین در گلزارشهدای قم به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و با سیره و سرگذشت چندی از فرماندهان 8 سال جنگ تحمیلی و برخی از شهدای شاخص مدفون در گلزار شهدا آشنا شده و سپس جهت اقامه نماز ظهر به حرم مطهر شرف یاب شدند.

بعد از ظهر همان روز، دانشگاهیان به بازدید از بیت حضرت معصومه (س) و امام خمینی (ره) در ایام اقامتشان در شهر قم پرداخته و سپس نماز مغرب و عشاء را در حرم مطهر به جا آورده و در مراسم پر فیض دعای کمیل شرکت نمودند ، سپس دانشگاهیان جهت صرف شام و استراحت به محل اسکانشان که توسط ستاد تدارک دیده شده بود حرکت کردند.

اعضای این کاروان دانشجویی، صبح روز جمعه، جهت شرکت در دعای ندبه به مسجد مقدس جمکران مشرف شدند .

پایان بخش این اردوی زیارتی، زیارت مجدد حرم حضرت معصومه (س) و اهدای بسته فرهنگی به زائرین دانشگاهی از سمت ستاد بود.همچنین قابل ذکر است که این برنامه هر هفته به مدت 2 شبانه روز، از روز چهارشنبه تا جمعه ویژه کاروان های دانشگاهی برگزار می شود.

در ادامه تصاویری از نحوه برگزاری این برنامه را مشاهده می نمایید:

ارسال نظر

نظرات کاربران :

  یاسمین :

با سلام. خواستم بپرسم ما که در دوره بیستم اعزام شدیم به عتبات، چطور میتونیم به سفر قم بعد از عتبات بریم. و در این اردو شرکت کنیم؟

  لبیک : سلام برنامه ریزی این اردو با مدیر کاروان است .با مدیر کاروان خود تماس بگیرید