ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
درمان رایگان هزاران بیمار در مرکز پزشکی مستقر در حرم مطهر امام حسین (ع)

۱۳۹۷/۰۴/۱۷ ۰۸:۴۱:۰۹ - بازدید: ۴۴۱

مرکز پزشکی حرم امام حسین (علیه السلام) طی شبانه روز هزاران فرد مبتلا به بیماریهای مختلف را پذیرش می کند و به آنها خدمات درمانی رایگان ارائه‌ می دهد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از عتبه حسینیه،مرکز پزشکی حرم امام حسین (علیه السلام) طی شبانه روز هزاران فرد مبتلا به بیماریهای مختلف را پذیرش می کند و به آنها خدمات درمانی رایگان ارائه‌ می دهد.

در همین راستا، احمد جلیل شمخی؛ مدیر این مرکز پزشکی تصریح کرده است که این مرکز روزانه بیش از چهار هزار نفر را پذیرش می‌ کند.

وی ادامه داد:به دلیل افزایش تعداد زائران در روزهای پنج شنبه و جمعه، تعداد مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی نیز در این روزها افزایش می یابد و تعداد مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی به هشت هزار نفر می‌ رسد، و از جمله اقدامات دیگر این مرکز ارائه داروهای تجویز شده برای بیماران زائر به صورت رایگان می باشد.

شمخی خاطرنشان کرد: در صورتی که موارد اورژانسی وجود داشته باشد این مرکز پزشکی با کادرهای مستقر خود بیماران را به بیمارستان سفیر امام حسین (علیه السلام) که در نزدیکی صحن امام حسین (علیه السلام) واقع شده است، انتقال می دهد تا اقدامات لازم برای درمان این بیماران صورت بگیرد.

وی به این مسئله نیز اشاره کرد از جمله خدماتی که این مرکز پزشکی ارائه می دهد این است که از زمان صدور فتوای جهاد کفایی، تمامی داروها و درمانهای لازم و ضروری را به نیروهای بسیج مردمی و نیروهای امنیتی دیگر که در جبهه ها مستقر هستند؛ ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: این مرکز همچنین خدماتی را برای درمان آوارگان جنگ با داعش در شهر کربلاء ارائه می‌ دهد و داروهای معمول و همچنین داروهای مربوط به بیماریهای مزمن را به صورت رایگان در اختیار آنها می ‌گذارد

ارسال نظر