ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
پژوهشگر سوییسی در بارگاه مطهر علوی:
با حضور در حرم امیرالمؤمنین(ع) احساس می کنم به آرزوهایم رسیدم

۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۱۰:۲۴:۳۱ - بازدید: ۲۲۷

دکتر "الفیرا کربوز" پژوهشگر سوئیسی به زیارت حرم مطهر علوی مشرف شد و از عمارت تاریخی حرم مطهر علوی بازدید کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از آستان مقدس علوی، خانم دکتر "الفیرا کربوز" پژوهشگر سوئیسی به زیارت حرم مطهر علوی مشرف شد و از بخشهای تاریخی عمارت حرم مطهر بازدید کرد.

فائق الشمری؛ مسئول بخش تبلیغات آستان علوی، برای پژوهشگر سوئیسی توضیح داد: حرم مطهر امام علی (علیه السلام) جایگاه مهمی در قلوب مسلمانانی دارد که از سرتاسر دنیا به زیارت این مکان مقدس می آیند.

وی افزود: حرم مطهر علوی (علیه السلام) مناره اسلام و انسانیت است که محبت و صلح را بازتاب می دهد؛ چرا که این مکان مقدس، پیکر مطهر بزرگترین شخصیت تاریخ جهان اسلام بعد از رسول اکرم (صلی الله علیه وآله و سلم) را که همان حضرت امیر المؤمنین (علیه السلام) است در خود جای داده است.

دکتر "کربوز" به همراه شماری از خادمان حرم مطهر از صحن های حرم مطهر بازدید کرد و شرح کوتاهی از تاریخ آستان مقدس علوی و جایگاه آن در تاریخ مسلمانان گفته شد.

این پژوهشگر سوئیسی گفت: این بار دوم است که به زیارت این مکان مقدس مشرف می شوم و لحظاتی بی نظیر و مهمی را سپری کردم.

وی افزود: من متخصص پژوهش در خصوص شهر نجف اشرف هستم و این شهر به خاطر وجود حرم امام علی (علیه السلام) شهر مقدس و بسیار مهمی است. من از تعدادی از مراکز پژوهشی و کتابخانه های مرتبط با تاریخ و مسائل باستانی بازدید کردم و امروز در این مکان مقدس از آثار تاریخی و باستانی بازدید می کنم.

"کربوز" ادامه داد: همچنین از کتابخانه حرم مطهر حیدری و بخش رسانه آستان بازدید کردم و مطالب زیادی در خصوص تاریخ آثار شگفت انگیز حرم مطهر شنیدم و مسائل مهمی را برای پژوهش ام یافتم.

وی گفت: به عنوان یک پژوهشگر برایم شگفت انگیز است که پژوهشگران به بررسی شخصیت امام علی (ع) و حرم مطهر ایشان می پردازند و زمانی که فهمیدم که تعلق خاطر، محبت و رابطه ای قوی میان زائرین هنگام زیارت حرم مطهر وجود دارد و آنان آئین عبادی را برای تحقق آرزوهایش انجام می دهند، احساس غیر قابل توصیفی به من دست دارد و احساس کردم که آرزو هایم با حضور در جوار این مکان مقدس تحقق یافته است.

ارسال نظر