رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان خبر داد:
اختصاص یک کاروان حج تمتع به اساتید دانشگاه های تهران و البرز

۱۳۹۸/۱۲/۱۱ ۱۱:۵۴:۰۴

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور گفت:زمینه اعزام کاروان ویژه اساتید و اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهت تشرف به حج تمتع سال ۱۳۹۹ به صورت محدود فراهم گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: پیرو در خواست های مکرر دانشگاهیان ارجمند، به فضل پروردگار و عنایات خاصه رسول الله (ص) ‌و اهل بیت طاهرینش(علیهم اسلام) و با پیگیری های انجام شده ستاد و موافقت حجت الاسلام والمسلمین نواب؛ نماینده محترم ولی فقیه در سازمان حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی و مسئولان محترم سازمان حج و زیارت، زمینه اعزام کاروان ویژه اساتید و اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی جهت تشرف به حج تمتع سال 1399 به صورت محدود فراهم گردید.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور گفت: .اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان تهران و البرز که دارای سند ودیعه حج تا قبل از تاریخ 1386/02/15باشند، می توانند در این کاروان ثبت نام نمایند.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: حضور همکاران دانشگاهی در کاروان و برنامه ریزی فعالیت های خاص فرهنگی ـ آموزشی از ویژگی های این کاروان بوده و انشاءالله اساتید بزرگوار در کنار زیارت بیت الله الحرام، انجام مناسک حج و زیارت حرم مطهر رسول الله(ص) و قبور ائمه مظلوم بقیع(ع)، در توسعه و ترویج فرهنگ دینی و ارتقای معنوی فضای دانشگاهها نقش موثری ایفا خواهند کرد.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت زیارت گفت:زیارت و حضور در کنار مرقد پاک معصومان(ع)، تجدید عهد با محور توحید و امامت پیشوایان دین و نیز استوار ماندن در کشمکش های مختلف زندگی است. زیارت یعنی رفتن به سراغ اسوه ها و الگوهای ارزشی. از آنجا که الگوخواهی و الگو پذیری به صورت فطری در انسان وجود دارد، در مکتب جاوید اسلام اسوه های جاودانه ای معرفی شده اند که قرآن کریم هم به آن اشاره دارد: لقد کان لکم فی رسول الیه اسوه حسنه.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور ادامه داد: شور و اشتیاق زائر حج به زیارت، بیانگر رابطه دوستی و قلبی خاصی است که همه هزینه ها و رنج های سفر را آسان می کند و چه زیباست آن لحظه که زیارت بیت الله الحرام و نگاه به کعبه معظمه پس از سال ها انتظار نصیب مشتاقان می گردد.

رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در پایان تاکید کرد:اساتید محترم دانشگاه های تهران و البرز که واجد شرایط و متقاضی اعزام با کاروان مذکور به حج تمتع هستند، جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند با ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان (53-66950747- 021 تماس حاصل فرمایند.