گزارش عملکرد دوره چهاردهم اعزام عتبات دانشگاهیان استان اردبیل

۱۳۹۵/۰۱/۳۱ ۱۴:۱۱:۴۱

سید مجتبی حافظی ،دبیر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان اردبیل طی گزارشی به تفسیر دوره چهاردهم اعزام عتبات عالیات دانشگاهیان استان اردبیل پرداخت.

سید مجتبی حافظی ،دبیر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان اردبیل طی گزارشی به تفسیر دوره چهاردهم اعزام عتبات عالیات دانشگاهیان استان اردبیل پرداخت و گفت:دوره چهاردهم اعزام عتبات این استان همزمان با سراسر کشور از بهمن ماه سال 94 آغاز و تا فروردین ماه سال جاری ادامه یافت. در این دوره بیش از 200 نفر از دانشجویان دانشگاههای استان در قالب 8 کاروان دانشجویی( 5 کاروان هوایی و 3 کاروان زمینی) به زیارت عتبات عالیات عراق اعزام شدند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد : در این دوره اعزام دختران مجرد دانشگاههای استان همزمان با سایر استانها بصورت یک کاروان مجزا انجام گرفت و طی آن یک کاروان دانشجویی دختر بصورت هوایی به زیارت کربلای معلی راهی شدند.

حافظی در ادامه به برگزاری جلسات آموزشی توجیهی قبل از سفر کاروانهای دانشگاهی اشاره و بیان کرد این جلسات جهت افزایش اطلاعات زائرین از مقدمات و معنویات سفر برگزار شد و طی آن تمام نکات لازم و ضروری که زائرین می بایست قبل از سفر یا در حین آن می دانستند ارائه شد.این ستاد با اهدای بسته های فرهنگی تلاش کرد تا زمینه آشنایی هر چه بهتر زائرین عزیز با آداب و اسرار زیارت را فراهم آورد.

دبیر ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان استان اردبیل در پایان این گزارش اعلام کرد این ستاد جهت تداوم آثار و برکات سفرهای عتبات عالیات در نظر دارد جلسات پس از سفر نیم روزه یا یک روزه در قالب اردوهای فرهنگی تاریخی در اماکن مذهبی برای تمامی زائرین برگزار نماید.

ارسال نظر