همایش قبل از سفر عمره ۹۲

۱۳۹۱/۱۱/۱۸ ۱۹:۲۳:۱۰

همایش عمره دانشگاهیان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز با حضور حجت الاسلام والمسلمین فقیهی و معاونین محترم ستاد عمره و عتبات کشور در استان آذربایجان شرقی برگزار گردید .

همایش عمره دانشگاهیان آذربایجان شرقی در دانشگاه تبریز برگزار شد 
 
همایش عمره ویژه دانشگاهیان استان آذربایجان شرقی درتالار شهید شفایی دانشگاه تبریز برگزار شد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور در این آیین، برگزاری آسان، ارزان و باکیفیت را سه شعار مهم ستاد عمره دانشگاهیان برشمرد و گفت: در کل 285 هزار نفر برای شرکت در حج عمره ثبت نام کرده بودند که از این تعداد 15 هزار دانشجو به عمره مفرده اعزام می شوند.
حجت‌الاسلام سید محمدرضا فقیهی در ادامه با بیان اینکه برای آسان برگزار شدن حج، اقداماتی انجام شده که گرفتن سهمیه خارج از نوبت و تسهیلات سفر از آن جمله است، تصریح کرد: شعار دوم ستاد عمره دانشگاهیان ارزان برگزار شدن این امر مهم معنوی است که در این راستا نیز با تعاملات و پیگیری های مکرر سعی کرده ایم با ارتباط برقرار کردن با مراکز، هواپیمایی ها و ارگان های مربوطه تخفیف هایی را دریافت کنیم.
وی باکیفیت برگزار شدن این سفر معنوی را برای دانشگاهیان مهم دانست و گفت: لازمه باکیفیت برگزار شدن هم، انتخاب مدیر کاروان و روحانی خوب و برنامه ریزی های مناسب فرهنگی برای کل سفر است.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور یاد آور شد: دست اندرکاران این ستاد در تلاش هستند که این حج با بهترین شکل و در حد عالی برگزار شود.
حجه الاسلام والمسلمین محمد انوری، معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این مراسم ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: دانشجویانی که نامشان برای حج عمره در آمده، مطمئن باشند که آنها انتخاب شده هستند، اما شرط حضور، استفاده کردن از این فرصت هاست، پس  باید با تمام وجود از این فرصت ها استفاده کرد.
به گفته وی سنین جوانی بهترین فرصت برای رسیدن به معنویات  و قرب الهی است .
یاد آور می شود در استان آذربایجان شرقی 600 دانشجو برای اعزام انتخاب شده که متاهلین در سه زمان 14 و 20 و 26 فروردین و مجردین  اول و هفتم اردیبهشت سال آینده در قالب 5 کاروان اعزام خواهند شد.
بر اساس این گزارش، پخش کلیپ با موضوع حج و پرسش و پاسخ از دیگر برنامه های جنبی این آیین معنوی بود که از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز و ستاد عمره دانشگاهیان استان  برگزار شد.

 

ارسال نظر