رئیس سازمان بهزیستی کشور خبر داد:
دانشجویان دختر نخبه سازمان بهزیستی کشور به عتبات عالیات اعزام می شوند

۱۴۰۳/۰۴/۱۲ ۱۰:۳۹:۱۲

جلسه آموزشی-توجیهی کاروان دانشجویان دختر نخبه سازمان بهزیستی جهت تشرف به عتبات عالیات روز گذشته با حضور آقای دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،جلسه آموزشی-توجیهی کاروان دانشجویان دختر نخبه سازمان بهزیستی جهت تشرف به عتبات عالیات،با حضور آقای دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور و زائرین دانشجو، روز گذشته در سالن شهید فیاض بخش این سازمان برگزار شد.

این مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم آغاز شد.پخش نماهنگ از خدمات رئیس جمهور شهید درخصوص معلولان و تاکید بر رسیدگی بر این قشر از جامعه، اولین برنامه این جلسه بود.در ادامه کلیپی از سفر عتبات دانشگاهیان پخش شد که فضای معنوی خاصی به مراسم بخشید.

دکتر کرم زاده،معاون سازمان بهزیستی کشور در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه گفت:اولین کاروان نخبگان بهزیستی که شامل پسران دانشجو بودند، هشتم خرداد ماه سال جاری راهی عتبات عالیات شدند و به لطف حضرت سیدالشهدا(ع) و پیگیری های جناب آقای دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور،دومین کاروان بهزیستی به دختران دانشجو اختصاص یافت و این کاروان توفیق خواهند داشت روز اول محرم به عتبات عالیات مشرف شوند.

دکتر کرم زاده ادامه داد:زائرین دانشجوی این کاروان از بین 655 دانشجوی مقطع کارشناسی،ارشد و دکترا به قید قرعه انتخاب شدند و امیدواریم مسیر تشرف زائران در ماه های آتی هم ادامه داشته باشد.

دکتر قادری،رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن نکوداشت یاد و خاطره شهدای خدمت و رئیس جمهور شهید گفت:سازمان بهزیستی کشور همواره در جهت کرامت بخشی به مخاطبان برنامه های جامعی در نظر گرفته و رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی با ترویج نگاه معرفتی خودشان همیشه مشوق ما در این مسیر بودند.

دکتر قادری گفت: شخص رئیس جمهور شهید بر اعزام دانشجویان بهزیستی به سفرهای زیارتی تاکید داشتند و اگر امروز این دانشجویان راهی عتبات عالیات می شوند، مرهون حمایت های ایشان است .

دکتر قادری گفت:از ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران است که سفرهای زیارتی عمره و عتبات را برای دانشگاهیان راه اندازی نموده است و امیدواریم دانشجویانی که توفیق حضور در سرزمین عتبات عالیات را یافته اند، نائب الزیاره شهدا هم باشند و این همراهی در حق کسانی است که برای سرفرازی ایران اسلامی مجاهدت کردند و از جان خویش در این راه گذشتند.

وی افزود:دانشجویان معلول سازمان بهزیستی به آن درجه از خودباوری دسترسی پیدا کرده اند که با وجود محدودیت هایی که در زندگی دارند، قله های علمی و معرفتی را در نوردیدند.سازمان بهزیستی کشور از باب توانمند سازی در خدمت این دانشجویان خواهد بود و در این مسیر قطعا شتاب دهنده و نگاه توسعه گرایانه به دانشجویان بهزیستی دارد و از دستاوردهای علمیآنان استفاده خواهد نمود.

وی افزود:این سفر،سفر به سرزمین امیدها و آرزوها تلقی می شود و ان شاءالله بتوانید آرزوهای خودتان را در این زیارت مرور کنید و برکاتی که از این سفر به دست می آورید را در طول زندگی خود حفظ کنید و به عنوان سفیران جمهوری اسلامی ایران شاهد نقش آفرینی شما در آن سرزمین باشیم.

گفتنی است،اولین کاروان نخبگان بهزیستی هشتم خرداد ماه راهی عتبات عالیات شد و دومین کاروان دانشجویان این سازمان،17 تیرماه مصادف با اولین روز از ماه محرم به عتبات عالیات اعزام خواهد شد و در مدت حضور در کشور عراق،شهرها و اماکن مقدس و مذهبی این کشور را زیارت خواهند نمود .

ارسال نظر