دوره آموزشی«حیات پاکان»ویژه زائرین بیست و سومین دوره عتبات دانشگاهیان برگزار می شود+مسابقه

۱۴۰۱/۱۱/۱۹ ۱۱:۳۵:۳۷

کلیه پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره که ثبت نام خود را نهایی کرده باشند می توانند در دوره آموزش مجازی با قرعه کشی کمک هزینه سفر زیارتی شرکت کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک،ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در راستای آموزش های قبل از سفر، ایجاد آگاهی،شناخت زیارت و آشنایی زائرین با زندگی معصومین مدفون در عراق اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با عنوان«حیات پاکان» به صورت مجازی نموده است.

بر اساس این گزارش،کلیه پذیرفته شدگان اصلی و ذخیره که ثبت نام خود را نهایی کرده باشند، می توانند در دوره آموزش مجازی شرکت کنند. زائرانی که با موفقیت دوره های آموزش مجازی را بگذرانند و  معدل دروس آنها 14 باشد، در قرعه کشی 14 کمک هزینه سفرهای زیارتی شرکت داده خواهند شد.جهت دریافت گواهینامه،گذراندن دروس الزامی و یک درس اختیاری و آزمون پایانی،همچنین کسب حد نصاب نمره تعیین شده ضروری است.منظور از حد نصاب نمره،میانگین نمرات کسب شده در جلسات هر درس به علاوه آزمون پایانی آن می باشد که باید حداقل 14 باشد.

این دوره آموزشی شامل شش درس" حکومت امیرالمومنین(ع)،از غدیر تا شهادت حضرت زهرا(س)، احکام کاربردی،حکمت عبادات، حیات پاکان 1 و حیات پاکان 2" است.محتوای دروس در قالب پی دی اف و فیلم تهیه شده و در پایان هر درس آزمون نهایی از آن برگزار خواهد شد. دو درس احکام کاربردی و حکمت عبادات الزامی و یک درس به انتخاب زائر اختیاری باید گذرانده شود و در نهایت یک گواهینامه کلی برای هر سه درس صادر می شود.

زائرین در این دوره ها با احکام سفر شرعی،حکم نماز و روزه مسافر و ابعاد مختلف زندگانی سیاسی و فرهنگی امامان معصوم(علیهم السلام) آشنا می شوند.برای شرکت در این دوره ها باید با ورود به سامانه آموزش مجازی و ثبت نام اولیه در آن سایت،محتوای دروس را مطالعه و مشاهده کنید و سپس به سوالات هر بخش جداگانه پاسخ دهید.

گفتنی است، زائرین اصلی و ذخیره بیست و سومین دوره عتبات دانشگاهیان می توانند تا پایان فروردین ماه 1402 در این دوره آموزشی شرکت کنند.

برای ورود به سامانه آموزش مجازی کلیک کنید

ارسال نظر