احداث شبستان حضرت علی‌اکبر(ع) در جوار حرم مطهر حسینی

۱۴۰۰/۰۸/۳۰ ۰۸:۱۹:۱۸

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا از احداث شبستانی به نام حضرت علی اکبر(ع) در طرح توسعه حرم مطهر حسینی خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، محمدرضا بنی اسدی‌راد رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا اعلام کرد: به همت مهندسان و کارگران ایرانی و حمایت و همکاری تولیت آستان مقدس حسینی، شبستان حضرت علی اکبر (ع) به مساحت حدود دو هزار و۸۰۰ متر مربع در طبقه همکف پروژه صحن حضرت زینب(س) در حال احداث است.

وی با بیان اینکه شبستان حضرت علی اکبر(ع) روبروی خیمه‌گاه حسینی است،‌ افزود: عملیات اجرای اسکلت این شبستان که مزین به معماری ایرانی - اسلامی خاصی خواهد بود به اتمام رسیده است.

وی اظهار داشت: شبستان حضرت علی اکبر(ع) که جزو فضا‌های زیارتی طرح توسعه حرم مطهر و صحن حضرت زینب (س) است، حدود۱۰ متر ارتفاع دارد و نورگیر‌های بزرگ و سردر زیبا برای این سازه طراحی شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا درخصوص بازآفرینی تپه تل زینبیه در طرح توسعه حرم حسینی گفت: فعالیت مهندسان و کارگران ایرانی برای تکمیل ساختمان مقام حضرت زینب(س) و ایجاد تپه نمادین تل زینبیه با کار گذاشتن شاسی‌ها و آهن کشی طرح آغاز شده است.

بنی اسدی‌راد با بیان اینکه در طراحی ساختمان جدید تل زینبیه تلاش شده تا معماری زیبا و در خور شان حضرت زینب س) باشد، افزود: با تکمیل طرح، زائران حاضر در این ساختمان می‌توانند از طریق سه ورودی شمالی، شرقی و جنوبی به حرم مطهر وارد شوند.

وی با بیان اینکه ساختمان مقام حضرت زینب(س) دارای رواق‌های متعدد است، اظهار کرد:۲۲ طاق نمای زیبا براساس معماری ایرانی و اسلامی در این سازه اجرا می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کربلا گفت: تل زینبیه، دارای یک گنبد بزرگ در وسط است که با چهار گنبد کوچک نورگیر احاطه می‌شود تا ضمن زیبایی بیشتر، زائران نیز از تابش مستقیم نور خورشید بهره‌مند شوند.

وی ابراز امیدواری کرد: عملیات اجرای سازه بتنی مجموعه بزرگ پروژه صحن حضرت زینب(س) به مساحت حدود۱۳۰ هزار متر مربع در سالروز ولادت پر برکت عقیله بنی‌هاشم(س) به اتمام برسد.

علاقه‌مندان به مشارکت در فیض توسعه حرم‌های مطهر می‌توانند با مراجعه به تارنمای ستاد بازسازی عتبات و قسمت پرداخت آنلاین به نشانیhttps://atabat.org/fa/onlinepayment/form یا شماره‌گیری کد دستوری ستاره۷۲ مربع کمک‌های خود را به میزان دلخواه اهدا کنند.

ارسال نظر