کربلا به ۶۰۰ دوربین هوشمند در ۱۰۳ نقطه مجهز شد

۱۴۰۰/۰۴/۰۶ ۰۹:۰۴:۵۹

پلیس شهر کربلای معلا اعلام کرد که در بیش از ۱۰۰ نقطه شهر حدود ۶۰۰ دوربین هوشمند برای رصد تخلفات و شناسایی چهره مجرمین به ویژه به منظور تامین امنیت مناسبت‌های میلیونی مذهبی نصب شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج،پلیس شهر کربلای معلا اعلام کرد که در بیش از ۱۰۰ نقطه شهر حدود ۶۰۰ دوربین هوشمند برای رصد تخلفات و شناسایی چهره مجرمین به ویژه به منظور تامین امنیت مناسبت‌های میلیونی مذهبی نصب شده است.

 سرتیپ علاء الغانمی مدیر اطلاع رسانی فرماندهی پلیس کربلا به رسانه های عراقی گفت: راه اندازی دوربین های نظارتی به نیروهای امنیتی در کشف جرایم و جلوگیری از آن و سرعت عالی در برخورد با مساله کمک خواهد کرد.

وی افزود: دوربین ها شامل ۶۰۰ دستگاه در ۱۰۳ جایگاه نصب شد و این دوربین ها پیشرفته ترین و برخوردار از به روزترین فناوری با کیفیت بالا است که برای نخستین بار به عراق وارد شد. این سیستم ها می تواند چهره افراد تحت پیگرد و پلاک های مورد تعقیب را بر اساس گزارش های امنیتی شناسایی کند.

الغانمی ادامه داد: تعدادی از این دوربین ها در ورودی های پاسگاه های خارج از شهر نصب شده و نیروهای امنیتی را به مرکز فرماندهی عملیات کربلا ربط می دهد تا بر هر حادثه ای به ویژه در زیارت های میلیونی (عاشورای حسینی و اربعین) نظارت کنند.

ارسال نظر