مراحل پایانی دوخت پرچم های ماه محرم و صفر به دست خیاطان آستان قدس عباسی(ع)

۱۳۹۹/۰۵/۲۶ ۱۴:۲۲:۱۴

مسئول واحد خياطى وابسته به بخش هدایا و نذورات آستان قدس عباسی اظهار داشت: اقدامات خیاطی پرچم های عزا رو به پایان است که در صحن و سرای حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) طی ماه محرم و صفر آویخته خواهد شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از الکفیل،مسئول واحد خياطى وابسته به بخش هدایا و نذورات آستان قدس عباسی اظهار داشت، اقدامات خیاطی پرچم های عزا رو به پایان است که در صحن و سرای حرم مطهر حضرت ابوالفضل عباس (علیه السلام) طی ماه محرم و صفر آویخته خواهد شد.

عبد الزهره داود سلمان، مسئول واحد یاد شده گفت: پرسنل واحد ما همه نیازهای آستان قدس عباسی در زمینه خیاطی پارچه را به عهده دارند و توانسته ایم در این زمینه خودکفایی محقق کنیم.از مهمترین اقداماتی که هرساله انجام می دهیم طراحی و تولید پرچم های حزن و اندوه است که در همه بخشهای حرم و صحن مطهر در داخل و خارج و نیز مقام امام مهدی (عجّل الله فرجه الشريف) و همه مکانهای آستان قدس و خیابانهای منتهی به آن نصب می شود. این پرچم ها شامل احادیث، شعارها و عبارتهایی به مناسب ماه محرم و صفر است.

وی گفت: ما این اقدامات را از پایان ماه صفر سال گذشته آغاز کردیم. این اقدامات تحت نظارت کاظم عباده،عضو شورای اداری آستان قدس عباسی بوده و شامل چندین مرحله بوده که مهمترین آنها به نحو ذیل است:

-شناسایی میدانی مکانها و فضاهایی که پرچمها در آن آویخته می شود

-آماده سازی پارچه مناسب بر اساس نیاز و نوع کار

-آماده سازی طراحی های ویژه هر فضا و بخش

-انتخاب خط و طراحی نقوش خاص همه فضاها بر حسب مکان هر پارچه نوشته و پلاکارد

-آغاز اجرا که در چند مرحله انجام می شود

عبد الزهره افزود، پرسنل بخش نگهداری صحن و واحد حرم مطهر نصب همه بنرها و پارچه ها را انجام می دهند که شامل ستونهای ایوان شریف، طاقهای ایوانها و اطراف حرم مطهر و ورودی ها و خروجی درهای حرم می شود.


ارسال نظر