اردوی قم-جمکران، ویژه دو کاروان عتبات دانشگاهیان از اصفهان برگزار شد

۱۳۹۸/۰۸/۱۱ ۱۳:۲۴:۱۷

در ایام ماه مبارک ربیع الاول دو کاروان از زائران کربلای معلی از استان اصفهان در اردوی فرهنگی- زیارتی قم-جمکران حضور یافتند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، در ایام ماه مبارک ربیع الاول دو کاروان از زائران دانشگاهی کربلای معلی از استان اصفهان به مدیریت آقای خدابخشیان و روحانی کاروان حجت الاسلام والمسلمین توحیدی نیا در اردوی فرهنگی- زیارتی قم-جمکران حضور یافتند.

بنابراین گزارش، در این اردوی دو روزه، دانشجویان در ابتدا به صورت دسته جمعی به زیارت حرم حضرت معصومه(س) مشرف شدند و در جلسه قم شناسی مصور با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین هاشمی نسب نیز حضور یافتند.

اقامه نماز جماعت در حرم مطهر،معرفی علمای مدفون در حرم حضرت معصومه (س)،بازدید از بیت امام خمینی (ره) در شهر قم،زیارت گلزار شهدا با همراهی راوی بعثه مقام معظم رهبری،حضور در موسسه اسراء و اقامه نماز ظهر و عصر به امامت آیت ا.. جوادی آملی،زیارت بیت النور محل عبادت حضرت معصومه (سلام الله علیها)، زیارت امامزادگان علی بن جعفر و موسی مبرقع، قرائت دعای پرفیض کمیل و دعای ندبه، حضور در مسجد مقدس جمکران و انجام اعمال آن از جمله برنامه های این اردوی زیارتی بود.

زائرین این کاروان بعد از پایان مراسم و انجام زیارت وداع روز جمعه شهر مقدس قم را به مقصد شهر اصفهان ترک کردند.هدیه ای فرهنگی نیز به رسم یادبود به زائرین دانشگاهی از سوی ستاد اهدا شد.

ارسال نظر