ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
مراسم گرامیداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور دانشگاهیان در نجف اشرف برگزار شد

۱۳۹۷/۱۱/۲۳ ۱۱:۳۱:۳۰ - بازدید: ۲۲۲

مراسم گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از روحانیون معزز و زائران دانشگاهی با میزبانی بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اعزامی لبیک از نجف اشرف،مراسم گرامیداشت دهه فجر و چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از روحانیون معزز و زائران دانشگاهی با میزبانی بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف برگزار گردید.

در این جشن شکوهمند ،حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی؛مسئول بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف، ضمن تقدیر از حضور یکایک مدعوین و حاضران در جلسه، پیروزی انقلاب اسلامی و از ثمرات آن باز شدن مسیر سفر به عتبات مقدسه عالیات و کربلا را به عنوان یک معجزه الهی برشمرده و حضور زائران ایرانی در کربلای معلی و عتبات عالیات را از دستاوردهای انقلاب خواند. وی بیان داشت: تفضل و لطف باریتعالی نصیب مردم و جامعه ما شده است تا چنین انقلابی را در کشور ایجاد نماییم. لذا در ازای بهره مندی و استفاده از ثمرات این نعمت الهی از جمله سفر به عتبات عالیات که می تواند دنیا و آخرت ما را متحول نماید بایستی شکر و سپاس ایزد منان را بجا آوریم . زیرا که در غیر اینصورت بهره برداری درست و استفاده صحیح از نعمات الهی میسر نخواهد شد.

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف در راستای این موضوع به روحانیت معزز کاروانها توصیه نمود تا آنان فرصت یک هفته ای سفر به عتبات را غنیمت دانسته و با برنامه های فرهنگی و معرفتی که توام با شناخت ائمه اطهار(ع) باشد،در کنار زائران عاشق و دلداده ای باشند که با تحمل انواع هزینه های مادی و غیر مادی تشرف به این سفر مقدس را انتخاب نموده اند و آنان را از معارف دینی و شناخت ائمه(ع) سیراب نمایند.

در ادامه،آیت الله حسینی؛ نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق نیز راجع به نعمت انقلاب اسلامی ایران به ایراد سخن پرداخت.

وی اشاره داشت: یکی از راههای حفظ ارزشها و آرمان های انقلابی اسلامی ،مقاومت و ایستادگی می باشد. لذا در شرایط فعلی وظیفه اصلی ماست که با ایجاد انگیزه و تقویت روحیه انقلابی در میان آحاد جامعه به اقتصاد مقاومتی جامعه عمل بپوشانیم و برای انجام عمل صالحی که خواسته خدواند باریتعالی است کوشا باشیم ، تا امانت انقلاب را حفظ کرده و با سلامت به نسلهای بعدی تحویل نماییم.

آیت الله حسینی، رشد سیاسی و بین المللی ایران در منطقه را از دستاوردهای دیگر انقلاب اسلامی خوانده و خواستار شد در مقام عمل و اندیشه کوشا و فعال رفتار نماییم چرا که این امر مانع از تلقین قدرت به دشمنان خواهد شد.

گفتنی است؛ همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران گروه های دیگری از زائران دانشگاهی از بیت تاریخی امام خمینی(ره) در نجف اشرف بازدید و با آرمان های انقلابی امام راحل(ره) تجدید میثاق نمودند.

ارسال نظر