ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان
عكاس برجسته ژاپنی در حرم مطهر علوی:
احساس عجیبی دارم، این مکان وصف ناشدنی است

۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۱۰:۱۸:۰۶ - بازدید: ۲۳۶

ياسورا كومورى از عكاسان برجسته كشور ژاپن طی بازدید از عمارت تاریخی حرم مطهر علوی ضمن ابراز شگفتی این مکان را وصف ناشدنی خواند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک به نقل از آستان مقدس علوی، یاسورا کوموری از عکاسان برجسته کشور ژاپن به زیارت بارگاه مطهر علوی مشرف شد واز اماکن تاریخی عمارت حرم مطهر عکسبرداری کرد.

کوموری طی مصاحبه ای با واحد اطلاع رسانی آستان ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مکان مطهر از تلاشهایی که بابت حفاظت و مراقبت از این مکان تاریخی و با شکوه می شود قدردانی کرد.

این عکاس ژاپنی که برای روزنامه ژاپنی آساهی فعالیت می کند افزود: برای بار سوم است که به این مکان مقدس می آیم و هر بار که وارد این حرم می شوم احساس عجیبی به من دست می دهد. این مکان قابل وصف نیست و به خوبی می دانم که چه انسان بزرگی در این مکان دفن شده است. این مرد بزرگ یکی از برجسته ترین نمادهای انسانیت در طول تاریخ بشریت است وآرامگاهش نه تنها مکان زیارت مسلمانان شیعه بلکه برای تمامی مسلمانان جهان است.

ياسورا كومورى در ادامه گفت: از تمامی کسانی که در زمینه نگهداری و مراقبت از این آثار مذهبی-تاریخی تلاش می کنند تشکر می کنم. به ویژه که مراقبت از چنین مکان تاریخی بزرگی نیازمند تلاش و وقت بسیاری بوده و بسیار دشوار است.

وی افزود: آنچه را که طی سفرهایم به شهرهای زیارتی عراق مشاهده می کنم از طریق رسانه ای که در آن فعالیت می کنم برای هموطنانم در ژاپن باز خواهم گفت و این میراث فرهنگی ارزشمند را معرفی خواهم کرد. به ویژه که ملت ژاپن تمدن کهنی داشته و به تمدن سایر ملتها را نیز احترام می گذارد.

ارسال نظر