زائرين مشمول كاروان هاي دانشگاهي با ضمانت ستاد مجوز خروج مي گيرند

۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ۱۰:۵۸:۲۰ - بازدید: ۱۴۶۵

دانشجویان مشمولی که از طریق ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام شوند،با ضمانت ستاد و موافقت وظيفه عمومي مجوز خروج آن ها صادر می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، بر اساس تفاهم نامه ای که میان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان نظام وظیفه ناجا منعقد شده است، دانشجویان مشمولی که از طریق ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان به عتبات عالیات اعزام شوند، با ضمانت ستاد وموافقت وظيفه عمومي مجوزصادرمی شود.

در دوره های قبل عتبات دانشگاهیان و همچنین اربعین حسینی با همکاری سازمان نظام وظیفه ناجا، مجوز خروج از کشور برای دانشجویان مشمول صادر شد و در این دوره نیزبرای بیش از 3000 نفر مجوز خروج صادر می شود .

برای صدور این مجوز کافیست؛ دانشجویان مشمول موارد خواسته شده در دفترچه راهنما را آماده و تحویل دفاتر ستاد در استان های سراسر کشور دهند.با توجه به اینکه تعداد زیادی از زائران دانشجو خدمت مقدس سربازی را انجام نداده اند و از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، حتما می بایست برای سفر به کشور عراق، مجوز خروج از کشور دریافت نمایند.

تمام دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند و تاریخ اعزام آنها تا پایان اسفند ماه است، باید تا 25 دی ماه و برای کاروان های فروردین به بعد تا اول بهمن ماه فرم تعهد نامه محضری خود را به دفاتر ستاد در سراسر کشور تحویل دهند.

صدور مجوز خروج از کشور از طریق سامانه عتبات در سایت لبیک و همچنین ارسال پیامک به آگاهی زائرین خواهد رسید.

مجوزهای اخذ شده در بازه زمانی یک ماهه و برای یک بار خروج از کشور است و اگر این مجوز صادر شود و دانشجو از اعزام انصراف دهد، به مدت یک سال ممنوع الخروج خواهد شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران :

  ali :

تو پروفایلم جدول کاروانی بود که نام کارگزار اینا نوشته میشه خالی بود الان این جدول نمایش نمیده یعنی اعزامم کنسل شده؟

  مدیریت : باسلام با دفتر ستاد در استان تحصیل خود تماس بگیرید.شماره دفاتر در صفحه اصلی سایت لبیک قسمت لینک ها موجود است
  عباسی :

سلام...از کجا باید بفهمیم بذیرفته شدیم یا نه؟؟؟

  مدیریت : باسلام نتایج قرعه کشی در سایت لبیک اعلام شده است
  سلیمی :

سلام.من تعهد نامه محضری رو تحویل ستاد عتبات دادم،آیا قبل از اینکه صدور مجوز خروج از کشور بنده توسط سایت اعلام شود لازم است که خودم هم به مسئول نظام وظیفه دانشگاه مراجعه کنم؟

  مدیریت : باسلام خیر منتظر باشید بعد از صدور مجوز به شما اطلاع داده می شود
  علیرضا محمدزاده :

با سلام ، اینجانب به عنوان زائر ذخیره قبول شدم و مدارک رو تحویل دادم به ستاد شهر تبریز ولی هنوز من نمی دانم اعزام من قطعی هست یا نه؟ زمان اعزام من 7 فروردین نوشته لطفا پاسخ دهید. آیا من امیدوار به سفر باشم یا نه؟

  مدیریت : باسلام باید منتظر وضعیت کاروان های تبریز باشید
  اسحاق :

با سلام و خسته نباشيد، فقط ميخواستم ازتون تشکر کنم به خاطر اینکه خیلی زود و خوب جواب سوال های مارو توی سایت دادید، واقعا خدا خیرتون بشه، انشاالله آقام ابوالفضل پاسخ زحماتتون رو بهتون بده

  امیر مهدی :

با عرض سلام، آیا بنده هم که ذخیره هستم ولی داخل پروفایلم اسم کاروانم مشخص شده اعزامم قطعی شده؟؟

  مدیریت : باسلام بله
  سید :

سلام،بنده به عنوان ذخیره انتخاب شده بودم،الان داخل اطلاعات پروفایلم شماره تماس و نام مدیر کاروان مشخص شده،میخواستم بدونم انشاالله اعزام من قطعی شده؟داخل همون تاریخی که مشخص شده؟

  مدیریت : باسلام بله در کاروان قرار گرفته اید
  امیر مهدی :

با سلام، بنده به عنوان ذخیره انتخاب شدم،مدارکم رو هم به موقع به ستاد تحویل دادم و کارها رو انجام دادم، اکنون چقدر امید هست که اعزام بشم؟؟

  مدیریت : باسلام بستگی به وضعیت کاروان های استان شما دارد
  علیرضا :

یه سوال مهم. در قسمت واریز هزینه ها نوشته که مدارک را به کارگزاری تحویل دهیم یعنی دیگر با دانشگاه عتبات نمیریم و با کاروان می رویم؟ سوال دیگه اینکه دیگر لازم نیست پاسپورت رو به ستاد استانی تحویل دهیم خودمان به کارگزاری ببریم

  مدیریت : باسلام خیر باید مدارک را حتما به دفتر ستاد در استان تحصیل خود تحویل دهید
  رضا محمدی :

برای واریز هزینه سفر چند روز وقت داریم ؟ تاریخ اعزام ما 5 بهمنه. به ما گفتن 48 ساعت. قابل تمدید هست؟

  مدیریت : باسلام با دفتر ستاد در استان تحصیل خود تماس بگیرید.شماره دفاتر در صفحه اصلی سایت لبیک قسمت لینک ها موجود است